Počet položek: 0 0,- Kč

Jak na výběr postele?

Kdo si chce spánek skutečně užít ví, že kvalitní postel a matrace je základ dobrého a zdravého spánku. Nejenže se při špatném výběru nevyspíte "do růžova", ale riskujete i bolesti zad a případné zdravotní problémy.

 

V případě, že vybíráme postel, máme na výběr několik druhů materiálu, ze kterého je postel vyrobena. Trendem posledních let je návrat k dřevěnému masivu, a to buď bukovému nebo borovicovému. Není se čemu divit, postele z masívu jsou vysoce kvalitní, pyšní se dlouhou životností a jsou naprosto zdravotně nezávadné. Postele z přírodního masivu nevylučují žádné látky, jako je například formaldehyd, který se vyskytuje u lamina. Navíc je to materiál vhodný jak pro děti, tak i pro alergiky.

Matriál a moření postelí z masívu

Přirozená přírodní barva a vůně dřeva navíc navodí příjemnou atmosféru, ve které budete usínat velice rádi. Na trhu se objevuje velké množství masivních postelí z různých dřevin, nejčastěji se ale objevuje masiv bukový a borovicový. Většina postelí a obecně nábytku z masivu se dá povrchově upravit mořením. Díky tomu můžeme dřevo nabarvit do několika dalších barevných odstínů (moření může být bukové, olšové, dubové a další).

Rozměry postelí z masívu

Při výběru rozměru postele si v zásadě vybíráme podle toho, zda máme zájem o jednolůžko nebo o dvojlůžko, případně manželskou postel. Pro jednolůžko je minimální rozměr postele 80x200 cm, ale není výjimkou ani rozměr 120x200 cm.

Při výběru dvojlůžka se opět začíná alespoň na rozměru 160x200 cm, ale nejsou výjimkou ani rozměry dvojlůžkových postelí 200x200cm.

 

Pokud se jedná o postel z masívu, kterou si necháváte vyrobit přímo na míru, není zpravidla problém s výrobou prodloužené postele o 10 cm případně i 20cm.  V takovém případě ale budete potřebovat prodloužené matrace, o délce 210cm resp. 220cm. 

Volba správné matrace

 

Při výběru matrace je důležité si uvědomit, co od matrace čekáme a jaké jsou naše požadavky vzhledem k vlastnímu zdraví. Podle toho vybíráme matraci spíše tvrdou, nebo naopak měkkou, pokud nemáme problémy se vstáváním z měkké postele. Kvalita matrace se dá do jisté míry poznat podle počtu zón, kterými daná matrace disponuje. Každá zóna se vyznačuje jinou tvrdostí a maximálně se tak dokáže přizpůsobit lidskému tělu. Co se týče materiálů, ze kterých je možné vybírat, doporučujeme matrace z líné pěny nebo matrace gelové. Dalšími matrace mohou být sendvičové, latexové, pěnové bio matrace nebo například matrace ze studené pěny.

 

Rozměry matrace se pochopitelné volí podle rozměru postele. Pokud máme dvojlůžko můžeme využit složení dvou jednolůžkových matrací nebo koupit matraci jednodílnou o příslušném rozměru. Stejně jako v případě postelí dnes není problém vytvořit prakticky jakýkoliv rozměr matrace. Od standardních rozměrů matrace 80x200 cm až po specifické rozměry matrací 90x190, nebo 170x200cm. Samozřejmostí je možnost objednat atypické prodloužené rozměry matrací s délkou 210cm případně 220cm. 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací